Eesti English

Uudised

29/10/2015 20:56  Välisuks, siseuks või hoopis uks sisustuselemendina?
Olles erinevates postitustes rääkinud ruumidest, vaatame seekord hoopis erinevaid põnevaid ideid ustest ja nende kasutusvõimalustest. Ukse võib avada enda ees või sulgeda selja taga, uks võib viia õue või tuua tuppa, uksed ühendavad ning eraldavad ruume ja inimesi. Uks võib olla puidust, metallist, klaasist, värviline, läbipaistev, suur, väike, kandiline, ümmargune.. Selle nimekirjaga võib lõputult jätkata.
 
  
Pildid: Houzz.com & Archdaily.com
 
Klassikalistest tammepuidust välisustest või tahveltüüpi siseustest me selles postituses ei räägi. Neid me näeme igapäevaselt enda ümber küll. Üks tähtsamaid uksi iga maja juures on kindlasti esiuks ehk välisuks. See jääb nähtavaks ka neile, kes sinna ukse taha oodatud ei ole. 

 
Välisuks võib olla silmatorkav nii oma värvi, kui materjali poolest. Kasutada võib ka erinevaid materjale koos, moodustades mustreid võid kujundeid.  
 
Välisukse valimisel soovitame loovad olla, kuid sealjuures ei tasu unustada, et välisuks peab arvestama eelkõige välisega, kaitstes kodu nii erinevate loodustegurite kui ka võõraste inimeste eest.  

Ka sise- ja vaheuste osas ei tasu tagasihoidlikuks jääda. Kui vingema disainiga siseuksed jäävad rahakotile liiga kalliks, võib ette võtta ühe DIY projekti ning vanast laudauksest või laudadest ratastel lükanduks meisterdada. Tulemus on igal juhul silmapaistev. Kinnitused soovitame siiski korralikult üle kontrollida, et vanast ja raskest puidust valmistatud uks kellelegi liiga teha ei saaks. 
 
 

Lükanduksena saab kasutada ka vanu uksi, eriti mõnusalt mõjuvad kahest uksest kokkulükatavad uksepaarid. Sellised lükanduksed vajavad ainult avatuna rohkem ruumi. Lükandukse taha saab peita väiksemad nurgad kodus, mis soovitakse külaliste tulekul sulgeda - näiteks majapidamisruum. Lükandukse puhul on hea see, et kõrvale lükatuna ei ole ta igapäevaste toimetuste puhul ees. 
 
Vanad uksed siseruumides ei pea alati kusagile viima. Seades nad seinale võib vana ust väikese vaeva abil kasutada  näiteks peegli, nagi, riiuli, pildiraami või kapiuksena. 
 
  
Pildid: Etsy Decozilla

 
Siseuste puhul üheks põnevaimaks uuenduseks on erinevad sulgemis- ja avanemismeetodid. Näiteks järgnev neljast paneelist koosnev must uks näib tavapärase lükanduksena, kuni teda puudutada. 
 

Pilt: ViralNova

 
Pilt: Toxel.com

 
Uks on osa ruumi sisekujundusest, mis omab praktilist väärtust. Mõtle läbi, missugune on ukse eesmärk - kas see peab hoidma kinni valgust ja heli, olema lukustatav või pigem mõtteline ruumieraldaja.

 
Pildid: Mobly & Southern Hospitality

Ja kui oma lemmikut poest ei leia, kogu internetist ideid ning valmista see ise. 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Koduleht Elitec'st