Kommentaarid (4)

Kuidas pakkida reisikotti?

Pea iga reis algab reisikoti või -kohvri pakkimisega, mis mõnele võib olla lõbuseks tegevuseks mööda minnes, teisele aga korralikuks peavaluks, sisaldades korduvat kohvri kokku-lahti pakkimist. Mida kaugemale, kauemaks ja suurema perekonnaga minek, seda hirmuäratavam olukord paistab. Mida reisile kaasa võtta ja kuidas reisikotti pakkida?

Paki vedelikud eraldi kotti

Isegi kui oled enne reisile minekut pesuvahendite ja teiste vedelike pudelid üle kontrollinud, tasub ootamatute olukordade eest end kaitsta ning vedelikud eraldi kotti pakkida. Kui reisid käsipagasiga, siis nõuab vedelike eraldi pakkimist ka lennujaama turvakontroll.

Ära paki üle

Kottide ja kohvrite lukud annavad tõenäolisemalt järele liiga suure pinge all olles, seega väldi ootamatuid üllatusi lennujaamas ning jälgi pakkimisel, et koti luku kinni tõmbamiseks ei peaks kasutama liigselt jõudu.

NIPP! Kohvri puhul on abiks kohvririhm, mis hoiab kohvrit turvaliselt kinni ja aitab ka oma kohvri paremini pagasilindil ära tunda.

Kasuta sorteerijaid

See on eriti kasulik, kui lähed reisile vaid käsipagasiga. Sellisel juhul ei pea lennukis kotist millegi otsimisel oma aluspesu ja muid isiklikke asju letile laduma. XD Design tootevalikus on näiteks pakkimiskuubikud selleks tarbeks, mida on eriti mugav kasutada seljakoti sees aga ka kohvris erinevate riiete pakkimiseks. Lisaks aitab pakkimiskuubik riided kokku suruda ning annab niimoodi ruumi juurde.

NIPP! Paki erinevate päevade riided eraldi kuubikutesse, nii teed kodus korraliku eeltöö ära ning reisil olles on kergem asju korras hoida. Lisaks ei kuluta Sa reisil aega mõtlemisele, mida küll selga panna. 

Võta kaasa lisakott

Kui lähed reisile kohvriga, siis tasub kaasa haarata väike seljakott, käekott või kõhukott, mida saab reisil olles kasutada oluliste asjade kaasa võtmiseks. Olenevalt kas lähed linnapuhkusele või matkama, mõtle läbi, kui suuri asju pead kohapeal kaasa võtma – dokumendid, raha, fotokaamera, veepudel, snäkid, rannalina jne.

NIPP! Kõige vähem ruumi võtab kangast poekott, mida saab kanda üle õla ning mahutab palju. 

Mõtle läbi hädaolukorrad

Kõigeks ei saa ega peagi valmis olema, kuid esmavajalik ebamugava olukorra lahendamiseks tasub kaasa haarata – valuvaigisti, (villi)plaaster, desinfitseerimisvahend, salvrätikud. Kui lähed eksootilisemasse kliimasse tasub mõelda ka rohtudele, mis kõhu aitavad korras hoida. Hoia igaks juhuks tagavaraks sularaha ning tee dokumendist koopia või foto, mis anna või saada reisikaaslasele. Enamjaolt ei lähe seda kõike vaja, aga kui läheb, oled tohutult tänulik, kui need on olemas.

Tegevused ootamise ajal

Kui Sa mitte kunagi pole raamatut lugenud, siis ei tasu liigse entusiasmiga endale ka reisile kolme raamatut kaasa pakkida. Küll aga tasub läbi mõelda tegevused, mis aitavad aega parajaks teha lennu ajal või muudes olukordades, kus peab ootama. Eriti oluline on see lastega reisimisel, siinkohal on abiks erinevad lauamängud, kaardimängud, tegevuskaardid, värvimisraamatud ja ülesannetega vihikud. Viimaseid on ka täiskasvanutele, näiteks ristsõnade või sudokude kujul.

NIPP! Lastega saab mängida ka ilma abivahenditega, näiteks nimetades söödavaid asju, nii et järgmine alustab eelmise öeldud sõna viimase tähega. Või kujuta ette, et oled mingi loom ning lase lastel küsida JAH/EI küsimusi, selgitamaks välja kas oled karvane, nelja käpaga, elad metsas või kõrbes.. kuniks keegi ära arvab, kellega tegu. Ole loominguline!


Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (4)
XFCbaRUYDKegj HscdfKviYjFXlze · 28. mai 2022
PkQevxFh wVLzJFtmpj · 28. mai 2022
JnSwuBrKRZgTqO WXvYSbMhlBoCzGER · 1. juuli 2022
ukrWUAhoxDCKiGa plFdSBsHcKtRJ · 1. juuli 2022